Comikon 2017’den Portreler

Comikon 2017’nin haberini aldığımda büyük bir hevesle FRPNet‘ten Kayra Keri Küpçü ile iletişime geçtim ve etkinliğin fotoğraflarını çekmek istediğimi söyledim. Kendisi de sağolsun kırmadı beni ve basın listesine adımı yazdırdı.

Kullandığım ekipman

ckn xpro1_comikon-10 copy

Etkinliği, Fujifilm X-Pro1 üstünde Exakta 24mm f2.8 objektif ve tepesinde Fujifilm EF-X20 flaş ile çektim. Başta Flaş kullanmayı pek düşünmüyordum fakat ışık o kadar azdı ki, flaş kullanmam da elzem oldu.

ckn xpro1_comikon-87 copy

İyi ki de ışık azmış ve insanları, birebir flaş ile çalışmış ve flaşın avantajlarını birinci elden öğrenmiş oldum. Fujifilm’in, X-20 flaşını ilk kez kullandım, sağladığı ışık her ne kadar yeterli olsa da genel performansı oldukça başarısızdı. Özellikle pil azalmaya başladıkça flaşın dolmasını beklemek tam bir zulümdü. Fakat yapay bir ışık kaynağı kullanmak ve bunu de kablo yardımı ile istediğim gibi yönlendirmek aşırı keyifliydi.

ckn xpro1_comikon-149 copy

Etkinlik ilk başladığında, daha çok, iletişim kurmadan ve candid biçimde çekmeye çalıştım, fakat kostümleri ile hazırlanıp etkinliğe gelen cosplayer’lar bu durumdan biraz rahatsız oldu, ben de yaklaşımımı değiştirip, daha fazla iletişim kurup daha farklı portreler çıkartmayı denedim.

Sonuçlar

ckn xpro1_comikon-124 copy

Sonuçlar ise beni tatmin etti, hatta ileride cosplayerlar ile çalışma isteğimi kabarttı. Özellikle, kıyafetlerini giydikleri an büründükleri “rol”ü fotoğraflamak oldukça zevkliydi ve işimi fazlasıyla kolaylaştırdı.

 

ckn xpro1_comikon-167 copy

Özetlemek gerekirse, atmosferi ve kostümleriyle oldukça eğlenceli bir etkinlikti Cosplay 2017.

 

ckn xpro1_comikon-133 copy

Fotoğraflar: Kerem Nasipoğlu
Instagram: @cknvisual

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s