Bath

Orta çağdan fırlamış bir kasaba. Bayağı oldu buraya gideli aslında. Gene tembellik gene tembellik. Koyamadık bloga fotoğrafları uzunca bir zaman. Her neyse, aslında en sıkışık olduğum dönemde (projeler, teslimler) fotoğrafları koymam da baya bir saçmalık oldu, hadi neyse…

Bath gerçekten orta çağdan fırlamış bir yer. Romalılar döneminde buraya kaplıcalar yapıyolar ve adına Aquae Sulis yani Sulis’in suları koyuyorlar. Ve bir sürü banyo neyin koymuşlar. Bath hemen Avon nehrinin kıyısında kurulmuş. Bir sürü güzelli çirkinli köprüsü var, ki bir köprüsü var buranın Pulteney Köprüsü (Pulteney Bridge) gerçekten hoş bir köprü.

Esas olayı da Roma hamamı buranın. Ama ne yazık ki gittik oralara görmek kısmet olmadı. Yanımda ne yazık ki yeterince para yoktu o nedenle gezemedim, ama gezenler gayet güzel ve ilginç olduğunu söylüyorlar. Her neyse gezemedik hamamı, ama bu sayede şehri güzelce bir turlama fırsatı buldum. Yolunuz düşerse mutlaka görmenizi tavsiye ederim, gerçekten çok güzel bri yer, fakat aynı zamanda ufacık bir yer. Ayrıca çok güzel hamburger yapan pubları var buranın. Büyük şık restoranlar yerine kesinlikle bu pubları tercih ediniz (ben hata yaptım siz yapmayın). Ayrıca öyle bir kaç gün geçirilicek bir eyr değil, günü bilrik gidin, 3-4 saat maksimum geçirin sorna da yolunuza devam edin derim.

Yola çıktığımda yanıma Tokina 12-24 f/4’ümü almıştım, emin olamadım nasıl bir tercih olduğuna, ama keşke yanıdma 35mm’mi de getirseymişim dedim sonradan.

Her neyse sizleri fotoğraflarla yalnız bırakayım.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s