Büyükada’da bisiklete binmek

Bournemouth’a gitmeme sayılı günler kala 3 kafadar bir çılgınlık yapıp adaya gitmeye karar verdik, hem de sabahın 8 inde. Aslında esas amaç arkadaşın askerlik teciliydi. (dünyada bisiklet ile askerlik tecili yapılabildiği nerede görülmüş ?)

Ben de bisikletle fotoğraf çekmenin ne kadar eğlenceli bir o kadar tehlikeli olduğunu öğrenmiş oldum. Aslında tek elle bisikletin kontrolünü sağlarken diğer elimle de fotoğraf makinesiyle fotoğraf çektim, ama bisiklet hızlandığında ya da çukura falan girdiğinde bir kaç kere düşme tehlikesi atlattım. 

Seyahat boyunca vizörden bir kere bile bakmadım. Bu yüzdendir ki çektiğim karelerin büyük bir bölümü çöp oldu. Geri kalanının da çöp olmasının nedeni de bisikletle giderken çekmemden dolayı netliklerin istediğim gibi olmaması. (Yani ben kötü fotoğrafçı değilim makinem kötü, ortam müsait değil, ben fazla mükemmeliyetçiyim vs.. :p)

Yaz mevsiminin şu son ve en güzel döneminde herkese bir ada kaçamağı yapmasını tavsiye ederim, özellikle Aya Yorgi’nin oralar çok güzeldir (oraya çıksaydım çekerdim bir iki panorama)

Falan filan işte…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s